Na konci minulého týdne proběhl festival Colours of Ostrava. Nebudu se zde rozepisovat o tom, které kapely stály za to, co byl totální propadák, ale spíše se mrkneme na to, co bylo k pití a jak to chutnalo.

Každý festival má svoje hlavní pivo a v případě Barev to byl Radegast. Než začnu hodnotit pivo, patří organizátorům jedno velké díky: Radegast byl k dostání ve velkém počtu stanů, takže ani v nejvytíženějších momentech netrvala fronta na jedno pivo déle než pár minut.

Zpět ale k Radegastu. K dostání byla Desítka a Ryze Hořká dvanáctka. A hodnocení? Nevím. Upřímě jse v rozpacích a stejně tak i uživatelé appky pijto, kteří i v minulosti Radegast hodnotili rozdílně. Někomu chutná a někomu ne.


Hořké mam rad, ale tato hořkost je prilis.. V podstate ve finale zabije dalsi chute a ulpiva dlouho na jazyku. Na druhou stranu celkem osvezi-tedy: dobry start, ale slaby finis

Kromě standardních zálohovaných kelímků bylo ale možné pivo dostat i ve vychlazeném půlitru - ovšem museli jste vědět, kam pro něj zajít.

Majitelem Radegastu je Plzeňský Prazdroj, takže bylo možné na několika místech dostat i klasickou Plzeň. Jako třeba v divadle Gong v areálu Dolních Vítkovic, kde festival probíhal.


Díky bohu za bistro s Plzínkou... Ten radegast, co tu na Colours všude točí, mi prostě zas tolik nejede.

Kdo se nechtěl celý den unášet na pivní vlně, mohl využít několik vinných stánků. Mě nejvíce zaujal OstraWINA. Z několika vzorků, které jsme tu zkusili si první místo jednoznačně odnesl Ryzlink vlašský od Štěpána Maňáka. Skvělé, osvěžující, příjemné vínko. Něco co chcete na festivalu pít s chutí. Zvlášť, když ho servírují příjemně vychlazené.


Nejvíc nejlepší vínko na fesťáku. Krásně osvěžující, lehké, nádherně pitelné, s jemnou citrusovou chutí!

Samozřejmě bych se mohl rozepsat o míchaných drincích, kterých bylo, v mnoha variantách ať už klasických (Mojito, Beton, Gin Tonic) nebo exotičtějších (tisíc a jeden drink s Jack Daniel's Whiskey), k dispozici v celém areálu přehršel.

Výsledek? Když člověk chtěl, našel skvělé drinky i na jinak skvělém festivalu. Takže příště? Snad bez Radegastu a opěv v appce pijto.