Tentokrát se tipy na dobré podniky se skvělými drinky podíváme mimo Prahu. Do Jihlavy. Tady najdete dva naprosto rozdílné podniky, kde si přesto můžete užít skvělé drinky. A mimochodem i skvělé jídlo. Ale postupně.

Tři knížata

Tři knížata jsou skvělý podnik. Rozumně velký (což zejména o víkendu vyžaduje rezervaci), příjemný, s parádním výběrem vín. Né že by se tu pivař nevyřádil. To vůbec. Pivko je tu taky (Bernard), ale mají tu krásný vína. Jedno z nich mě tu faktu zaujalo. Rulanda bílá z vinařství Davinus. Moc pěkný kousek.


Krásné, silné a zároveň jemné za parádní cenu v perfektní hospodě

Když si k tomu skvělému vínu představíte ještě skvělé jídlo, tak prostě nemůžete zvolit špatně. Je tedy pravda, že to není podnik na roztrhané tričko, mikinu a "bejsbólku", tak si na sebe vezměte něco lepšího. Ostatně celý podnik si vyloženě říká o návštěvu vedvou na romantické posezení nad vínem.

Hodnocení: za skvělá vína (na pijto zatím hodnoceno pouze jedno) poctivých 5 ⭐️.

Adresa: Masarykovo nám. 1189/44, Jihlava

Plusy:

  • Příjemné prostředí
  • Skvělá vína

Mínusy:

  • Na Jihlavu určitě dražší podnik (ale pražák si tu bude libovat nad skvělými cenami)

Kolnička

Kolnička je na rozdíl od Tří knížat přesně podnik pro mikinu a natrhlé džíny. Nebo jinak. Ideální podnik na přestávku na kole. Ostatně taky jej najdete kousek od cyklostezky v Lukách nad Jihlavou.

Kolo, běhání, kolečkové brusle. To vše vás sem přivede pořádně hladové a žíznivé. A asi s cílem doplnit tekutiny, tu mají to nejlepší k pití na pípě. Nenajdete tu žádné "ejly", ale klasická česká piva. Jen prostě skvěle natočená.


Hadráři, sparťáni, Bernárd, jedém!!!

Na vysočině je Bernard doma, takže to první na co Vám tu padne oko jsou právě piva z tohoto pivovaru. Ale najdete tu i kousky od méně známých pivovarů, jako je Klášter nebo Vysoký Chlumec.


Velmi příjemná jedenáctka. Hezky hořká a krásně pitelná. Kam se hrabe kozel nebo gambáč. Na to standardní pití super. A ta cena... 😄

Hodnocení: za výborná standardní piva  4 ⭐️

Adresa: 1.máje, Luka nad Jihlavou

Plusy:

  • Příjemné prostředí (i děti si mají kde hrát)
  • Parádní piva
  • Skvělé jídlo

Mínusy:

  • V létě přes obědy narváno

Chybí Vám tu skvělý podnik s parádním pitím? Stáhněte si appku pijto a dejte nám o něm vědět.