Karlín je mi blízký. Nejen tím, že tam bydlím, ale také tím, že se zde v poslední době objevilo hodně zajímavých restaurací, barů, podniků a vlastně různých míst, kde najdete skvělé drinky. Proto se v tomto a následujících článcích mrkneme na zajímavé karlínské podniky a jejich drinky. Dnes se podíváme na Karlínské náměstí a jeho nejbližší okolí.

Kousek od stejnojmené tramvajové zastávky se nachází asi nejrušnější podnik: Lokál Hamburk. Už jsme o něm jednou na našem webu psali, proto se zde omezím jen na jednu větu: Najdete tu skvělou plzeň.


Skvělé - neodolal jsem a navstivil zabijacku v Lokalu

Hned vedle Lokálu je druhý podnik ze sítě Ambiente zaměřený na pivní speciály: Dva kohouti (adresa: Sokolovská 81/55, Praha 8). Nejedná se v pravém slova smyslu o restauraci. Je to vlastně pivovar a pivnice v jednom. Nečekejte zde jídlo (pokud tedy nevyhledáváte zrovna pepřenky nebo utopence), ale hlavně vybrané vzorky z Pivovaru Matuška jako je například uživateli pijto oblíbený Raptor.


Dneska mi chutí melně než 5⭐️. Jakkby méně hořké. Ale točené, ze sudu, takže pořád poctivé 4⭐️

Ale vlajkovou lodí Dvou kohoutů (název evidentně pochází od dvou zakládatelů: sládka pivovaru Matuška a mistra výčepního sítě Lokál) je místní pivo vařené přímo v pivovaru s prozaickým názvem Místní pivo.


Tentokrát za 4⭐️. Pitelné ale nemjak míň hořké... ale na jarní odpoledne k práci skvělé

Pokud vyjdete z Kohoutů a budete se dívat na karlínský kostel (jinými slovy Kostel sv. Cyrila a Metoděje) najdete po pravé straně Karlínského náměstí plzeňskou restaurace U Saní (adresa: Karlínské nám. 170/3, Praha 8). Tam nikdo z uživatelů pijto zatím nepáchl, takže těžko říct.

Ale kousek dál najdete Café  Frida (adresa: Karlínské nám. 399/11, Praha 8), která už našim uživatelům neunikla. V příjemném (večer poněkud hlučnějším) prostředí najdete skvělou Unětickou dvanáctku ale také vína a tvrdý alkohol. Takovým skvostem poslední doby je pak česká (!!) whisky Trebtisch.


Velmi jemná whisky. Taková hodně irská. S málo výraznou chutí. Ale neni vůbec špatná. To že je česká přidává ⭐️ navíc. Jako dárek bych se vůbec nebál koupit

Zkuste ji, pokud máte rádi jemné nenáročné whisky. Budete překvapeni jako já, že i u nás se dá vyprodukovat whisky, která má své kvality.

V dnešním příspěvku už jen krátce zmíním dvě místa, které se ve středu Karlína vyjímají (alespoň podle našich uživatelů). Prvním je Pohostinec Karlín (adresa: Pobřežní 1/42, Praha 8), kde je velmi příjemný výběr vín. Česká, něměcká nebo italská vína tu nejdete nejen v lahvi, ale i rozlévaná.


Moc příjemné ale lehké červené. Na to denní pití skvělá věc. Cena za sklenku.

Na závěr jsem si si nechal jeden netradiční podnik. No o podnik zrovna nejde: Karlínské trhy (vždy v sobotu dopoledne, od jara do podzimu), které najdete v zadní části Karlínského náměstí. Tento rok došlo ke změně provozovatele a tak najdete trhy nově pod názvem Sobotní setkání pod platany. Budu rád za aktuální recenze, ale v minulosti jsme na trzích našli zajímavé kousky k pití.  Například pivovar Antoš a jeho Zlatý Kozák.


Prostě příjemné, hezky hořké, lehce nasládlé, spodně kvašené pivo. Nic víc, nic míň. Začíná se mi Antoš líbit na takové to normální pití 😎

Příště se podíváme na další karlínské podniky. Každopádně velkou dávku karlínských drinků a podniků najdete už teď v aplikaci pijto.