V minulém článku věnovaném Karlínu a jeho hospodám a drinkům jsme si prošli nejbližší okolí Karlínského náměstí. Dnes se podíváme na další místa, kde můžete, podle uživatelů appky pijto, najít výborné pivo, víno nebo míchané drínky.

Prvním takovým místem je Krystal Bistro (adresa: Sokolovská 101/99, Karlín), který se nachází kousek od metra Křižíkova. Čekejte příjemný a poklidný podnik s rozumně krátkým jídelním lístkem a především příjemnou volbou točeného piva a zajíámavých míchaných drinků. Často zde najdete Matušku, ale i další malé pivovary. Při poslední návštěvě jsme zde narazili na Falkon a jeho Idiot IPA, která nás naprosto nadchla. K oslavě výročí ve dvou se tento podnik vyložené hodí!


Tak a tahle IPA mi fakt chutná. Příjemná nevtíravá. Krásná kombinace. Vřele doporučuju

V Karlíně posledních letech vyrostlo několik vyloženě příjemných kaváren. Jednou z nejznámějších je Můj šálek kávy (adresa: Křižíkova 386/105, Karlín), kde jsme kromě kávy vyzkoušeli i oblíbený cider Tátův sad. A pak že se nedá v kavárně ukojit chuť po skvělém pití.


Vynikající začaltek dne. Příjemně sladký. Jem ta cena...

Jelikož jsme zde milovníci skvělých drinků, musíme doporučit o kousek dál sídlící kavárnu Proti Proudu (adresa: Březinova 471/22, Karlín). Výborná káva je zde samozřejmostí, ale zkuste si tu dát Proseko nebo nějaký z míchaných drinků. V létě naprostá nutnost a skvěle si pochutnáte. Například Aperol Spritz zde připravují opravdu poctivý.


Moc mi chutná. Po dlouhé době poctivý a silný Aperol. Na začátek teniho večera kůl... Bohužel ta cena ho sráží o hvězdu níž.

Momentálně probíhá nepsaný souboj o pozici nejlepšího pivního baru a hospody v Karlíně. Pokud né na prvním, tak jistě v TOP 3 najdete Diego pivní bar (adresa: Sokolovská 467/114, Karlín). Jak říká klasik: Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme proti tomu protestovat, ale to je tak jediné, co se s tím dá dělat. Proč? Za rozumné peníze zde najdete pravidelně 10 piv na čepu, které stojí za vyzkoušení. Například skvělá APA z Pivovarské Bašty Vrchlabí.


Nadherna citrusova lehci APA. Palec vysoko nahoru..

Nakonec jsem si nechal dvě chuťovky zejména pro ty, kteří si nejraději dají drink pod širým nebem. Jedná se o Přístav 18600 (adresa: Rohanský ostrov 8, Karlín) a Kasárna Karlín (adresa: Prvního pluku 20/2, Karlín). Obě jsou to místa, kde najdete příjemné prostředí ať už u řeky (Přístav) nebo uprostřed vnitrobloku bývalých kasáren (Kasárna Karlín). Je příjemné sledovat, že v obou místech vědí, že je potřeba nabídnout i příjemné drinky. A tak v Kasárnách najdete například jedenáctku z Vinohradského pivovaru.


První letnem jarní test v Kasárnách. Není špatné, ale vilce méně standardní

A na druhou stranu v Přístavu zase produkci Piva Karlín, která je prostě zajímavá bez ohledu na to, zda jste patron nebo ne.


Tady si dovolím být patriot. V přístavu na Karlíně začali čepovat vlastní pivo z kunratického pivovaru. Strašně dobrý. Pitelný, výrazný. Super! @connoisseur Měla bys vyzkoušet...

Karlín je zajímavý. Nejen polohou, ale i svými podniky a drinky. A to jsem jich vybrali jen pár nejzajímavějších. Mrkněte do appky pijto a nejdete další tipy na příjemný večer strávený na Karlíně.