Minipivovary bují jako houby po dešti. Už ani nevím, kolik jich ročně vzniká, ale tři čtyři to určitě nebudou. Pro nás, kteří zkoušíme nové drinky, to znamená neustálé objevování nového. Jední z těch nových objevů posledních dvanácti měsíců je podle uživatelů pijto Pivovar Antoš.

Nebudeme v našem případě unavovat tím, kdy byl pivovar založen, kde přesně ho najdete (hmm, ale to by se mohlo hodit, takže tady je mapa), ale rovnou se vrhneme na to, jaká piva stojí za povšimnutí.

Zatím nemáme na pijto kompletní výstav pivovaru, ale z těch, které naší uživatelé testovali začneme od základu: Antošův ležák. Jak tvrdí @tomass.tk, tak je to "chuťově velmi fajn". A já to můžu jedině potvrdit: Je skvěle pitelné.


Slušná 11, lehce máselná (tzn. hutnější), sladová až jemně medová, kořenitá, hořkost i říz střední. Chuťově velmi fajn.

Jak to tak vypadá, tak ležák se povedl víc, než klasická desítka, které u Antoše nese název Rarach. Zatím zdá se náročné jazyky uživatelů pijto tato desítka příliš neuspokojila, ale to také neznamená, že by byla špatná. Prostě klasický průměr.


Ridour na zacatek-chutove neurazi, ale ani nenadchne.. prumer🙃 Dneska cekam vetsi bomby😎

Nicméně Antošův pivovar není jen klasický ležák, ale i pestrý výběr svrchně kvašených piv. Radost dělá uživatleům pijto Miláček. Nemluvím o nikom osobním, ale o občasně produkovaném Pale Ale, které se opravdu povedlo díky své ideální kombinaci citrusů s lehčím tělem.


Nakonec fünf! Perfektni riz (na cepu), krasna citrusova chut a vune a lehci telo. Vyvazeny a ladny kousek! Cena za cepovanou 0,4l

Těch Alů (pokud někdo víte, jak se slovo Ale správně skloňuje, dejte mi vědět) je v případě Antošova pivovar vícero. Třeba krystalicky čistá IPA, která má skvělé hodnocení a jak se zdá, tak @tomass.tk si bez ní nedokáže představit život.


Velice příjemná, pitelná, v chuti s lesním ovocem a pomeranči, pěkně chmelená, (krystalicky) čistá IPA. Děkuji @sniffer , nešlápl jsi vedle. 😀

Ještě bychom mohli pokračovat dál: skvělý cenami ověnčený Tlustý netopýr, poctivý a skvěle pitelný Zlatý kozák nebo vynikající Strong Black IPA Antoš Choo Choo. Pivovar Antoš má prostě výborná piva. Od standardních ležáků a výčepních desítek po různé druhy svrchně kvašených piv. Prostě poctivý pivovar, který možná stojí stranou mediálního zájmu, ale o to lepší piva dělá. Na zdraví!

A jako obvykle: další piva od Antoše najdete v appce pijto.