Každý člověk má ve svoje poprvé. Poprvé se podíváte na mládeži nepřístupný film. Poprvé sedíte u baru a nevíte, co se děje kolem. Poprvé sedíte u Pána prstenů a s otevřenou pusou hltáte každé políčko filmu. A stejné je to s vínem. Poprvé ochutnáte Taurasi z vinařství Terredora Di Paolo a otevřou se Vám úplně nové obzory.


Člověk by měl mít něco, co bezpečně trůní na špici žebříčku s plnou chutí borůvek, lehkou vůní vanilky a nádhernou rubínovou barvou. Naprosto TOP víno, kterému stačí jen lehká dekantace.Musíte zkusit!

Jasný, každý to máme s jiným drinkem. Někdo s pivem, někdo s whisky, ale pro mě je co se týče drinků naprosto určující vztah k Taurasi. Jestli se nepletu, tak jsem na něj narazil čirou náhodou před lety v Grand Cru v Praze. Úplně mě oslnilo tím, jak plné, ale zároveň skvěle pitelné bylo. Nezůstalo u jedné lahve.

Do té doby  jsem co se červených vín zkusil maximálně nějaké to francouzské, čilské nebo argentinské. Moravská jsem raději zkoušel sporadicky. No a Taurasi je naprosto jiná liga.


Vynikajici plne vino! Slovy Human traffic: This could turn Hare Krishna into a bad boy...;)

Je pravda, že u lahve za 600 - 800 Kč očekáváte jistou kvalitu. A tady v tom případě se očekávání opravdu vyplatí. Otevřete láhev a nechte hodinu dvě nadechnout. Pak  se ve sklence objeví nádherně rubínové víno s krásnou chutí borůvek a vanilky. K tomu všemu 14% alkoholu, které se jakoby ztrácí v pozadí a vůbec Vás nezabíjí. Jen, když vypijete celou láhev, tak je Vám tak nějak lehko...

Taurasi od vinařství Terredora Di Paolo je stoprocentně jedno z nejlepších vín, co jsem kdy pil. Pokud na něj někde narazíte, odhoďte stranou obavu z  vyhozených  peněz a kupujte ho. Nešlápnete vedle, užijte si ho.