Dneska se chci krátce zastavit i jednoho z nejznámějších malých vinařů jižní Moravy. Kdo neslyšel o Haně nebo Františkovi Mádlových, jako by nevypil ani povinných sto lahví vín. Má jedna z nejpříjemnějších a nejpitelnějších vín, které na Moravě najdete. My se dnes podívám na pár kousků, které uživatelé pijto vyzkoušeli.

Začnu klasikou, kterou jsem si oblíbil já. Müllere Thurgau, kabinet. Pokud jste toto víno ještě nezkoušeli, okamžitě to udělejte. Považuji ho za nejlepší lehké víno, které si můžete dát v klidu, při jakékoliv příležitosti.


Skvělý lehký vínko, na každý den. Model, který i náročnější píč (viď @ditanej ) neodmítne. Parádička

Kdykoliv na něj narazíte nebojte se ho a kupte ve větším množství. Pozor cena láhve ve vinotéce na webu se pohybuje kolem 140 Kč, ale v restauraci narazíte na stejné láhve i za nakolik set. Pozitivní je, že Mádl drží v tomto případě kvalitu. Jakýkoliv ročník jsem zkoušel, vždy stejně dobrá. A to bez ohledu na to, zda je přívlastková nebo ne.


Perfektní vínko nemusí mít nutně značku přivlastku. Tahle Mulerka má geniální poměr cena / výkon. Mádlovi se zadařilo. Jsou určitě lepší vínko, ale za tu cenu??

Další v poslední době oblíbené bílé  je Hibernal. Oblíbil jsem si tuto odrůdu pro její krásnou plnou lehce ovocnou chuť. Pro někoho to nemusí být ideální víno na lehký drink po práci, ale pro mě je naprosto perfektní. A v případě Mádla se opět jedná o povedený kousek.


Vynikající první kousek z testování Hibernalu. Plné, krásné, lehce navoněné víno. Dáma z vinostylu měla pravdu, že je moc povedené...

Nakonec jsem si nechal jedno růžové, které potěší ženskou část publika. Jak potvrzuje @lucie, tak příjemné cuveé Zweigeltrebe a Frankovky je skvělý kousek na jarní a letní teplé dny (které určitě přijdou). Nebojte se jej pořádně vychladit.


Cuvee z odrůd Zweigelttebe a Frankovka. Svezi, sladší, vune lesnich jahod

Mádl má mnoho dalších skvělých vín, které ještě chceme prozkoumat. A pokud na nějaký takový kousek narazíte, podělte se o něj s námi v apce pijto.